[Hobby] Tatuaże i wszystko o nich ;)

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser5716
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Ale jest taka fajna masc znieczulajaca' ne znam nazwy' ake jak wpiszesz w google' to znajdziesz :) :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Heh narazie to ja tylko planuje, moze na wielkanoc badz na urodzinki przejde do etapu dzialania:) bo teraz nie do konca mam liedy
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Można też dopłacić około 100 zł (zależy od tatuażysty) i zrobić tatuaż ze znieczuleniem - koleżanka tak zrobiła, ale nie wiem czy akurat na stopę by coś dało :D

Ogólnie zasada jest taka - im bliżej kości tym bardziej boli :)

Elastynka- bardzo ładnie i profesjonalnie wykonany tatuaż!
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Tylko ciekawe czy to dzial takie znieczulenie heh.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Pierwszy raz słyszę o znieczuleniu, studia tatuażu czegoś takiego nie oferują raczej.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Koleżanka mówiła że jej w ogóle nie bolało, tatuaż robiła na ręku.
Znieczulenie dostała w postaci jakiejś maści, a w mieście w którym robiła tylko jeden salon nie oferował znieczulenia (była w 3)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Samemu można się znieczulić, jest na to maść. Ta maść nazywa sie Emla. należy trzymać ją pod folią (opatrunkiem tegaderm, opatrunkiem okluzyjnym) przez minimum 1 godzinę. Potem można się dziarać :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Probowalas jej czy odwaznaylas bez znieczulen?xD
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Robiłam bez, ale mam dość delikatną koleżanke i mówi, że maść czyni cuda :)
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Taka maść później nie przeszkadza przy tatuowaniu? w sensie czy nie zakazi miejsca tatuowania?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Zakazić nie zakazi ale nie wiem przypadkiem czy ona w ogóle może coś dać, ponieważ przy tatuowaniu ze skóry wycieka osocze no i sam tusz. Nie wiem również czy może ona wpłynąć na skórę tzn. czy nie spowoduje ona wzmożonego wycieku krwi. Dlatego np tatuażyści ostrzegają żeby 24h przed sesją nie pić alkoholu, kawy oraz energetyków ponieważ to bardzo utrudnia tatuowanie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Oj tam, koleżanka używa przy dziaraniu i nic jej nie jest, a jest prawie cala wydziarana.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

a to moje nowe dzieło :) niewyraźne :/

fajne ale umrzesz na raka już wkrótce

Od 1 stycznia 2014 kolorowe tatuaże mają być zakazane we Francji. Jak alarmuje Państwowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Produktów Zdrowotnych, 59 barwników używanych do tego celu jest niebezpiecznych dla zdrowia.

Po przebadaniu substancji używanych do produkcji barwników okazało się, że niemal wszystkie zawierają m.in. aluminium, kobalt, nikiel, żelazo lub krzem, a nawet rtęć. Substancje te zwiększają ryzyko pojawienia się chorób nowotworowych, powodują m.in. reakcje alergiczne, czy stany zapalne. Zakazane mają być głównie kolory ciepłe, czyli żółte, czerwone....
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Jakoś trudno mi w to uwierzyć, zważywszy na fakt, że tego koloru mam niewiele :)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

przez lata ludziom się nic nie działo a teraz wymyślają :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Dokąłdnie tak jak piszesz Green :) Wcale się z tym nie zgadzam :)
 
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

A ja tak czytam ten temat i czytam i ciągle się zastanawiam, co ludzie widzą w tych dziarach i tatuażach. Może i czasami fajnie jest coś delikatnego mieć, ale to tylko tak na wakacje - coś tymczasowego narysować bez bólu i bez problemów w przyszłości. Potem takie permanentne tatuaże to w pracy wstyd, na starość jak skóra się zmarszczy to brzydko, w sumie nawet obecnie też nic specjalnego, a i jeszcze jak takie tatuaże miałyby zagrażać mojemu życiu, to już zupełnie nie rozumiem, po co je robić.
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Są gusta i o nich się nie dyskutuje ;) Co to wstydu w pracy to raczej jakieś stare stereotypy - nie ocenia się przecież ludzi po wyglądzie. Z tym zagrożeniem życia to grubo przesadzają. To tak jakby zakazali Ci nurkować bo jest jakieś tam ryzyko że nie starczy ci tlenu jak coś się przerwie/obluzuje :).. Poza tym założę się że n.p palenie tytoniu jest bardziej szkodliwe od tatuaży kolorowych, jakoś go we Francji nie wycofali :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Poleci ktoś dobre studio w Poznaniu?
 

DeletedUser15508

Guest
Odp: Piercing - czyli tatuaże i wszystko o nich ;)

Przemyślane tatuaże to moim zdaniem nigdy nikomu wstydy nie przyniosą, takie zrobione po pijaku czy w innym stanie to już co innego a tu są ludzie którzy roooooozmyślają zapewne o tym co,gdzie, jak,po co, na co, dlaczego zamiast tak na gorąco paskudę jakąś strzelić.

Co do Poznania i studia to nie mam zielonego pojęcia
 
Do góry