Sytuacja na świecie Naksos

DeletedUser3480

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

to niech się pogodzi że wystartował on lepiej od innych.

tu akurat bym się nie zgodził z tym stwierdzeniem. Niestety ale jak są morale aktywne bycie TOP z dużą ilością pkt nie jest dobre.
nawet rozwijanie wiosek nie jest za dobrym posunięciem.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Ciśnięcie ostro w top1 na świecie z morale to jak uczciwa i gorliwa praca przy 75% podatku dochodowego.

Ale chłopaki, każdy ambitny chce być w top, najlepiej top1, a im większą ma przewagę nad innymi tym BARDZIEJ PRO WYGLĄDA. Na świecie z morale tempo rozwoju jest generalnie nieco niższe a "prosy" zwykle na takich nie grają, albo grają na pół gwizdka - a więc zakładając te multikonta wygląda się na totalnego króla serwera.

To, że obecnie można skracać i kupić w tej grze już prawie wszystko tylko zachęca do robienia multi. Wcześniej byliśmy ograniczani czasem rekrutacji i budowy, więc nie można było dowolnej liczby surowców zamienić w przeciągu minut na nowego offika czy budyneczki. Zapełniło się wszędzie kolejkę na 20 godzin to nie było powodu by więcej farmić i szło się spać. A teraz nie dość, że najlepiej farmić 24/7 (legalnie lub mniej legalnie) to jeszcze nawet multi (bezczelne lub mniej bezczelne) mogą się przydać, bo coś takiego jak czas rekrutacji czy budowy może zniknąć jak zły sen i złotnicy są ograniczeni właściwie tylko grubością swojego portfela.

Na koniec humorystyczno-prawdziwy obrazek:
2epkn7t.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser15806

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Juz kiedys gdzies pisalem ze chcialbym zagrac na takim testowym swiecie gdzie bylby limit zlota do wykorzystania w jakims okresie ( Inno musi zarobic ) i limit czasu logowania ( na dzien, miesiac itp ) . Wtedy szanse wszyscy mieliby rowne a pomyslcie jak trzeba by kombinowac zeby nie zabraklo kruszcu w jakims waznym momencie lub ekran nie zgasl w czasie akcji przeciwnika bo limit czasu zostal przekroczony. To dopiero by sie dzialo.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Ależ fantazje ;)
Trudne do zrealizowania .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

nie ma co ukrywać szare robaczki niestety zawsze będą (by suport znowu mi nie jęczał i sapał o wulgaryzmy użyję naukowego terminu) w odbytnicę pociskani i na komercję nic nie poradzą, śmieszni slogan "Darmowa gra" dobrze znamy o co tu lotto nawet jak 20% z tych ludków co grają zasponsorują te dziadostwo to z takiej liczby ludzików ładna sumka się uzbiera, wszystko spoko bo to rynek światem rządzi tylko szkoda, że te bonusiki wpływają na grę ponieważ tak naprawdę ciężko stwierdzić kto tak naprawdę jest dobrym wojownikiem, sam z paru udogodnień korzystam i widzę tą niesprawiedliwość jak wpada się w kogoś kto nie daje zarobić inno, zero powodów do dumy a nawet trochę przykro mimo iż się udało coś zdziałać, czasem lepiej wtopić ale czuć tą wyrównaną walkę niż z jakąś tam przewagą lecieć. Ktoś powie , to po co to używasz? powiem szczerze , że przy 140 miastach bez dyplomaty to ogarniał bym cały dzień konto tak to wszystko jest skonstruowane , a bonusy zawsze kuszą i też jestem podatny na te pierdle ale powinny być dla wszystkich lecz to utopia, bez kasy nawet wspaniali wojownicy wyjdą gorzej od tych przeciętnych więc nikt na zadnym swiecie z topków nie ma być z czego dumny zbytnio...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

To, że gold kupic trzeba to jest jasne. Tylko łapcie temat, ze ten serwer nie powstał przed świętami tak sobie. Została choinka z jej bugiem, z której można było czerpać garsciami i o to chodziło. I teraz mamy 2 dni po końcu ochrony kolesia z 11k punktami ataku a drugi podbija pierwszego dnia 4 wioski (sic!)
Tego nie grali jeszcze na zadnym serwie. Nie obrazając nikogo widze, że niewielu łapie, że sa dymani. I dotyczy to tych z goldem jak i tych bez niego.
Z tego serwera to trzeba by po prostu wyjść i tyle.
 

DeletedUser19421

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

tu akurat bym się nie zgodził z tym stwierdzeniem. Niestety ale jak są morale aktywne bycie TOP z dużą ilością pkt nie jest dobre.
nawet rozwijanie wiosek nie jest za dobrym posunięciem.

Wystartował lepiej to jest faktem.
Tylko lepiej względem punktów budowy w tym jest najlepszy ale jak to sie ma do morali
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

To, że gold kupic trzeba to jest jasne. Tylko łapcie temat, ze ten serwer nie powstał przed świętami tak sobie. Została choinka z jej bugiem, z której można było czerpać garsciami i o to chodziło. I teraz mamy 2 dni po końcu ochrony kolesia z 11k punktami ataku a drugi podbija pierwszego dnia 4 wioski (sic!)
Tego nie grali jeszcze na zadnym serwie. Nie obrazając nikogo widze, że niewielu łapie, że sa dymani. I dotyczy to tych z goldem jak i tych bez niego.
Z tego serwera to trzeba by po prostu wyjść i tyle.


no tu sie niestety zgodzę -- sam zawitałem na nim choć tylko na chwile i tak sobie obserwuje. Nawet napisałem dziś do gościa 1normandia który dziś o 7 rano stuknął 9k pkt w ataku.
Na poczatku jak to zobaczyłem to zrobiłem wielkie oczy i napisałem LOL - potem sobie to poskładałem (choinka itp)

ja sam jestem na celowniku sąsiadów bo chłopaki pewnie się dziwią skąd biore surkę, wojsko. O 8 rano rozbijał całego ofa a o 12 mam nowiusiego, o 13 znowu rozbija i zanim mi dojdzie do portu rozbitek w porcie już czeka nowy nienaruszony gotowy do startu.

błędy nie naprawione, choina dostepna. Dobrze że ten świat ma włączone morale bo był bym bardzo zły na niego.
 

DeletedUser9983

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

supersonik ma w odznaczeniach tego świata "wybraniec TYCHE - już 24 razy zakręciłeś kołem". świat ruszył 23 grudnia więc były tylko dwa darmowe zakręcenia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Walić to ile zakręcił tym kołem , jak dla mnie może kręcić co chwila nie moja kasa nie moja sprawa, mnie tylko zasmuca fakt, że wielu znakomitych wojowników z którymi by była pasjonująca walka nie ujrzy światła dziennego bo przez system złota będzie zgładzona z racji tego że systemowi się nie poddała, a szkoda a znam kilku ludzi z którymi walczyłem ( a są ambitni , wytrwali i waleczni) którzy by godnie czoła stawili i nawet pocisnęli mnie czasem gdyby nie tych 5ciu ludków co sobie aktywowałem , to dla nich uznanie i szacun
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Od pewnego czasu w większości nowszych gier online z jakimi miałem styczność, widzę jasną prawidłowość free to play = pay to win. Z tytułów, które znam wyjątkami są LoL i Haxball.

Co gorsza na grepo różnica między złotnikiem a typowym graczem jest ogromna.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Dziwisz się? Nie wiem jak z Haxballem, ale w LoL,u nie ma jak dać bonusów np. do ataku twojego bohatera (co dadzą dodatkowe 10 miejsc na runy za rp:D ?). A każda gra przeglądarkowa aż się prosi by magicznie zwiększyć parametry poszczególnych jej części... parę % dodamy tu, parę tam o zwiększymy jeszcze to i owo. Kupujesz dowódcę + kapitana i masz przewagę nad innymi graczami, że hoho... Za to jak ciśniesz złotnika masz satysfakcję:3

Dobrze, że bonusy nie są o 50 czy 100%...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Od pewnego czasu w większości nowszych gier online z jakimi miałem styczność, widzę jasną prawidłowość free to play = pay to win. Z tytułów, które znam wyjątkami są LoL i Haxball.

Co gorsza na grepo różnica między złotnikiem a typowym graczem jest ogromna.

krótko a treściwie :) sam bym tego lepiej nie ujął , chyba sobie drinacza walne za Twe zdrówko zaraz :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

zdrówko Łysy :) i wszystkich a co tam będę Wam żałował ;) roku nowego szczęśliwego , życia pięknego, nowych klocków lego, węgla drzewnego i koksu dobrego :)))))
 

DeletedUser18490

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

A ode mnie szczęśliwego nowego roku wszystkim :D
 
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Jak zagrałem w ten twór INNO pierwszy raz to dziwiłem się tym co wydawali na to kase -szybko zostałem zjechany do zera na 3 swiatach odpadałem w przedbiegach max 6 miast miałem i klapa na ypsilonie użyłem złota pierwszy raz i odrazu ciężko mnie było się pozbyc może wyjdzie że kiepski ze mnie gracz i bez złota nie dam sobie rady ale prawda jest taka że przy większej ilości miast nie da się ich ogarnia bez zarządcy -handlarz to surka -spora przewaga kapitan dowódca to wojsko silniejsze bez tego cieżko wygrac z kimś kto złoci na potęge i dlatego dopuki będzie złoto to większośc z nas będzie w nie inwestowała chociażby po to żeby nie odpaśc w przedbiegach , ale to co tutaj się dzieje to jest mistrzostwo hehe ale kto bogatemu zabroni?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

@suchar25
Uwierz mi, gdyby Riot chciał zrobić z LoL'a p2w, zrobiłby to. Na szczęście ta firma zdaje się mieć profesjonalne podejście do prowadzenia biznesu, jak i samej branży gier, i na razie nie chce.
@pydyntyn
zdrówko
(...)ale to co tutaj się dzieje to jest mistrzostwo hehe ale kto bogatemu zabroni?
Po powyższej historii wnioskuję, że zacząłeś grać już na wersji (tfu) 2.0
Jeśli tak to się nie dziwię. Ale wcześniej to tu była bajka a nie gra. Grepo pre 2.0 to takie ciekawsze plemiona z avatarami za darmo i lekką premką (uważaną wtedy i tak za zbyt silną).

Kto bogatemu zabroni? Teraz nikt. Ale mogłaby zabronić mechanika gry... wystarczyłoby usunięcie kilku opcji/przywrócenie kilku starych i nagle grasz ponownie w dobre grepo. Gdzie jak miałeś kapitana i dowódcę to byłeś uważany za nakoksowanego złotnika marnującego pieniądze na grę.

Ale INNO dalej brnie uparcie w wyznaczonym przez siebie kierunku zmian, nie chcąc zwracać uwagi na wszechobecne narzekania, chyba ze strachu przed przyznaniem się do błędu. Być może od czasu 2.0 mają większe zyski (czego nie mogę potwierdzić), ale bardziej interesuje mnie jakość produktu, który otrzymuję, niż zyski producenta. Jeżeli firma kieruje się tylko zyskiem, nie dbając o jakość produktu i spełnianie oczekiwań konsumentów - jest to zła firma i mądrze jest z jej usług zrezygnować. Dlatego po części winna jest sobie sama społeczność. Przez to, że większość się zaadoptowała do nowych, absurdalnych warunków, zamiast porzucić grę w cholerę sprawiło, że firma może pozwolić sobie na kontynuowanie tego "grepolis 2.0" i dodawanie coraz to nowych smaczków dla złotników. Może nawet myślą, że teraz gra jest lepsza niż dawniej.

Ludzie, którym podoba się 2.0 - albo nie grali w jedynkę, albo mają kompletnie inne myślenie o grach niż ja, którego zrozumieć nie potrafię.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Jak zagrałem w ten twór INNO pierwszy raz to dziwiłem się tym co wydawali na to kase -szybko zostałem zjechany do zera na 3 swiatach odpadałem w przedbiegach max 6 miast miałem i klapa na ypsilonie użyłem złota pierwszy raz i odrazu ciężko mnie było się pozbyc może wyjdzie że kiepski ze mnie gracz i bez złota nie dam sobie rady ale prawda jest taka że przy większej ilości miast nie da się ich ogarnia bez zarządcy -handlarz to surka -spora przewaga kapitan dowódca to wojsko silniejsze bez tego cieżko wygrac z kimś kto złoci na potęge i dlatego dopuki będzie złoto to większośc z nas będzie w nie inwestowała chociażby po to żeby nie odpaśc w przedbiegach , ale to co tutaj się dzieje to jest mistrzostwo hehe ale kto bogatemu zabroni?

Da się ogarnąć bez złota napewno 150 miast :)
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Sytuacja na świecie Naksos

Życzę wszystkim szczęśliwego nowego roku i wiele sukcesów! :)
 
Do góry