Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

  • Rozpoczynający wątek Duerth
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Zauważyłem, że mało na tym forum aktywności graficznej, a nie wypada ciągle gnieździć się pokątem w temacie Elastynki, więc postanowiłem założyć takie miejsce na ogólne pogaduchy i opinie na temat grafik wszelkiej maści które zdarzy się komuś zrobić. W razie możliwości opinie i porady bardzo mile widziane. Z okazji otworzenia tego tematu wyplułem pierwszą po paru latach sygnaturę, na razie nic szczególnego, ale zawsze.
Handcuffs_zps27e39856.jpg
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Sygnaturka bardzo fajna, kolorystycznie miła dla oka :)

Ja ogólnie grafiką bawię się stosunkowo krótko, jakiś rok temu porzuciłem painta na rzecz gimpa i w zasadzie wszystko co do tej pory robiłem było tylko zabawą. Ale do rzeczy: to pierwsza strona gazetki zrobiona na potrzeby pewnego konkursu. Całość zrobiona od zera w gimpie, jedynie czcionka z zewnątrz
http:// http://iv.pl/images/13174390953926824629.png
Może nie jest nadzwyczajne, ale z tła jestem zadowolony :D

Ponadto jako ciekawostkę powiem jeszcze, że swój obecny avatar zrobiłem w całości na telefonie, z odpowiednim programem to nawet lepsza zabawa niż na komputerze :D
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

No i ja się wypowiem:)
Bawię sie w GIMPie od jakiegoś czasu, nie jestem jakimś znawcą, czy profesjonalistką. To moja pasja, czasami wychopdzi, czasami nie- zależy od weny.
Również bawię się w GIMPie, wedlug mnie jest łatwiejszy i przyjemniejszy :)Do tej pory robiłam: rangi graficzne, banery na forum(np. ten o zabawie krzeselkowej), sygnatury, awatary(mam ich mnóstwo!), ale też zajmowałam się tworzeniem gazetki, od podstaw, robienie tła, wtopienie napisów, okładki, wszystko :)
Ale bardzo wielką przyjemność sprawia mi, kiedy napisze do mnie ktoś z prośbą o coś, zrobie to, a osoba zamawiająca będzie mega zadowolona :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Ja bawię się tylko w Photoshopie CS2 próbowałem kiedyś GIMPa, natomiast z kolei dla mnie on był nieintuicyjny i jakoś tak zostałem przy PSie co do prac, to dawniej tylko i wyłącznie sygnatury i awatary, których część wrzuciłem tutaj http://s246.photobucket.com/user/Duerths/library/Sigs teraz zastanawiam się, nad zabawą nad innymi rzeczami, kilka obrazków też wyczyściłem z tła jak próbowałem użyć do sygnatury stocków, nie wiem, czy to się podlicza pod osobną kategorię :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Widac, że lubisz anime :) Ja też, ale nie zawsze. Jakoś nie przemawiają do mnie sygnatury, na których jest jedna postać, jest według mnie taka pusta...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Anime jak najbardziej jest jednym z moich małych nałogów, a sygnatury z nim związane w większości powstawały na forum gry Naruto-arena, stąd spora ich część jest z postaciami akurat z tego anime. Co do ilości postaci i elementów na sygnaturze to już jak kto lubi grunt, żeby cieszyło oko. Często wolna przestrzeń w takich z jedną postacią pozostaje na jakieś efekty świetlne, cieniowania, napisy, czasem powielenie jakiegoś fragmentu postaci gdzie przy wielu postaciach mogłoby robić się tego za dużo, ale wszystko też zależy od rozmiarów obrazka.
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Masz mówiąc szczerze bardzo fajnego avka, ale sygnaturka do mnie nie przemawia :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Przecież awatar to fragment sygnatury.,,
 

DeletedUser15461

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

No owszem, wiem o tym, ale jednak do mnie nie przemawia :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

No avek fajny, ale sygnatura jest taka jakby pusta :) bez obrazy
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Zapewne chodzi właśnie o tą ilość wolnego miejsca :p Wiele osób lubi jak dużo się dzieje na sygnaturze, a własna opinia i zdanie nie mogą być powodem do obrazy. Dlatego obrażać się nie ma na co, dużo bardziej mnie cieszy, że cokolwiek się tutaj dzieje :p Na awatarze który jest kawałkiem sygnatury, tej pustej przestrzeni nie ma więc bardziej się podoba jak sądzę. Muszę sklecić sobie coś nowego bardziej w stylu tego miejsca.
 

DeletedUser18172

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

A mi się podoba właśnie "duża ilość wolnego miejsca" na sygnaturze :)
Dla mnie wygląda to estetycznie i ładnie :D
Codziennie bawię się w GIMP;ie ale nic mi nie wychodzi :(
Ostatnia praca jaką zrobiłem:
69690532840848180919.jpg

i
05783599035895686853.jpg


Wiem, brzydkie, ale dopiero się uczę :/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Nie przesadzajmy, że zaraz brzydkie przede wszystkim nie wiem ile jest tam włożonej pracy wygląda na dodanie samych napisów, które swoją drogą są całkiem estetyczne widziałem i robiłem gorsze rzeczy ;)
Przykładowo jedne z moich bardzo wczesnych sygnatur
Near_zps81d032c6.jpg

Kopia-background-lugia_zpsad3ed51b.jpg
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Wcześniej chwaliłem się, że zrobiłem avatar na telefonie. Po głębszym zapoznaniu się z programem i jego możliwościami wykonałem moją obecną sygnaturke (no, z drobną pomocą gimpa), i skromnie mówiąc, uważam, że wyszła mi bardzo fajnie :eek:

Wrzucam też do postu, żeby było wiadomo o co chodzi, jak zmienię kiedyś sygne :)
24661081581271288234.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Bardzo ciekawe i świetnie zrobione jak na siły przerobowe telefonu. Co to za program? Z chęcią się mu przyjrzę. Próbuj dalej nie słyszałem jeszcze, żeby ktoś sławił się tym, że sygnatury i grafiki tworzy na telefonie :p

Ja natomiast po przejrzeniu swoich folderów z różnymi wypocinami uświadomiłem sobie, że nie robiłem tylko i wyłącznie sygnatur.
Vlep_zps8ca433ec.png

To powstało dla jednego znajomego jako projekt vlepki, chciał, żebym wkleił i jakoś wmieszał kilka sylwetek w mur tak, żeby wyglądało to mniej więcej jak graffiti co się dalej z tym stało nie mam pojęcia, bo kontakt się urwał, ale nie wydaje mi się, żeby tyle rzeczy dało się wepchnąć na vlepkę i taką ilość detali dać do druku, więc pewnie bawiłem się na próżno :D Oprócz tego kilka userbarów też zdarzyło mi się stworzyć, ale nie jest to nic szczególnego.
DN1_zps5eaded5c.gif

Farleigh-ub3_zps4d5bd46e.jpg

Farleigh-ub4_zps70cc2a0f.jpg
 

DeletedUser5408

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Co to za program? Z chęcią się mu przyjrzę.
PicsArt, na markecie za darmo, jeżeli masz androida :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

No apka fajna. Pobawię się trochę i może coś wrzucę. Wielki plus, że apka po polsku ^^

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Pobawiłem się trochę tak z nudów. To są moje pierwsze prace, więc nie bądźcie surowi :)
Auditoree - Kopia.jpg

Auditoree2 - Kopia.jpg

Znak - Kopia.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

nawet niezłe ;-) mi w miarę wychodzą tylko małe grafiki typu ranga itp a reszta to szkoda gadać ;) ważne aby mieć oko do kolorów i ja bez bicia się przyznam jako facet że rozróżniam tylko parę podstawowych barw. tak więc w tym względzie ocena kobiety ma duże znaczenie bo panie znają tysiące rożnych odcieni.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Zrobiłem se tera nawet avka i nową grafikę.

Auditoree3 - Kopia.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: Rozmowy, porady na temat, oraz przedstawianie prac graficznych

Bardzo fajna, prosta, al spoko :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry