[Omawiane] mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

  • Rozpoczynający wątek speedy129834
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam mam następujący problem ...

Gdy włączam grepolis mija 3-5 minut i się zaczyna :( ...
Ostro mi się zaczyna przegrzewać laptop ... w ustawieniach zmniejszanie grafik itp. nic nie daje kiedyś gdy grałem w grepolis 1-2 lata temu to tak nie było ... ale teraz jak powprowadzali te zmiany no to nie idzie grać nie da sie coś zmienić zrobić usunąć aby gra tak nie grzała laptopa ?

P.S. zapomniałem dodać że potem się laptop WYŁĄCZA CAŁKOWICIE ...

2 P.S. nie chcę zakładać nowego tematu by zaśmiecać forum więc tu dołączę jeszcze 1 pytanie czy jak usunąłem z skrzynki odbiorczej nie chcący e-mail z hasłem itp. i w koszu go nie mam bo to było dawno to czy coś się stało grożą mi jakieś konsekwencje ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Jak dla mnie, to jest wina Twojego laptopa. Zdarza mi się grać na różnych komputerach, stacjonarnych, czy też przenośnych i takiego problemu jeszcze nie spotkałem.

A jak włączasz grę, to masz coś jeszcze włączone, czy tylko otwartą przeglądarkę z jednym oknem gry? A może chodzi Ci w tle jakiś odtwarzacz, masz otwarte jakieś programy, a w przeglądarce pełno okien? Wyłącz wszystko, co tylko możliwe w kompie i odpal przeglądarkę z grę. Jeśli Ci nadal będzie się komp zachowywał w ten sposób, to oddałbym go do serwisu:)

A co do maila, to nie grożą Ci żadne konsekwencje za wyrzucenie tej wiadomości. Ja usuwam wszystkie maile z hasłami, z wszelakich portali, jak tylko do mnie dotrą...a niech Ci się ktoś na pocztę włamie i za jednym zamachem otrzyma wszystkie Twoje hasła. A tego zapewne nie chcesz?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Dzięki za odpowiedź !!! wyłączam WSZYSTKO skype gg i inne programy na razie zauważyłem że się polepszyło to jest tak że na początku się ostro przegrzewa ale puźniej już mniej aaa i jeszcze jedno on wyje jak odkurzacz :(
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Też mam problem z lapkie szybko się grzeje i wyje
To niej jest wina programów i grepo
Tylko coś się popsuło
Jeśli chcesz się tego pozbyć to trzeba oddać do serwisu

Ja już z tym 2 lata żyje ;)
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Miałam podobny problem, komputer stacjonarny przegrzewał mi się i wyłączał po uruchomieniu różnych gier. Nie wiem czy się to sprawdzi w laptopie, ale u mnie pomogło skorzystanie z najprostszego wiatraczka na usb i skierowanie go na komputer :) Tak jak napisano wyżej, najlepiej byłoby oddać komputer do serwisu, możliwe, że masz zepsute chłodzenie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

A mi się laptop co 10 minut wyłączał a teraz rzadko a nic nie robiłem .

To najprawdopodobniej jest coś z wiatraczkie jak napisała Shannqa co nie chłodzi ale u mnie da się żyć: )
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Stary jak przy grepolis ci się przegrzewa laptop to współczuje:/ Mi się przegrzewa przy LoLu i jest to wina wiatraczka. Polecam:
1. Podłożyć pod rogi laptopa np książki tak aby "wisiał" wtedy powinien się wolniej nagrzewać
2. Kupić podkładkę chłodzącą
3. Jak nie boisz się pożegnać z laptopem na dzień lub więcej oddaj go do naprawy:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

suchar25
1.Książki są podłożone już z parę tydoni
2.Podkładka to już z pół roku :D
3.Był w naprawie ale pomogło na trochę

Na razie daje sobie radę jednak się nie wyłącza :)

Wszystkim bardzo dziękuje za odpowiedzi :)
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Chym to masz niezłego laptopa:D Mam nadzieję, że problem nie wróci;)

PS. A z ciekawości ile wytrzymuje przy włączonej "skomplikowanej (np. Assassin)" grze?
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Ale to tak tylko z włączoną przeglądarką i odpalonym Grepo się dzieje? Czy na przykład przy innych grach/programach dzieje się tak samo? Bo jeśli problem występuje jedynie przy Grepo, to jest to bardzo dziwna sprawa i nie chce mi się w nią wierzyć...

A jak się rzeczywiście grzeje mocno, to problem jest z chłodzeniem. Jak był w serwisie, to oni jedynie "odkurzyli" Ci lapka w środku, czy wymieniali Ci wiatraczki? Problemem może być to, że jak wcześniej wiatraczki chodziły z dużą warstwą kurzu, to się zatarły trochę i już nie mają tej "mocy obrotowej" wystarczającej do schłodzenia komputera. W takiej sytuacji wymiana wiatraczków powinna być priorytetem, co by przypadkiem, któregoś razu komp nie poszedł z dymem:)


PS: Jak ja się cieszę, że mój laptop ma funkcję "samoodkurzania się" :) Na jakiej zasadzie to działa, to ciężko mi powiedzieć, ale występuje u mnie funkcja "usuń kurz z wiatraczka" i następuje "wydmuch" kurzu ze środka...odpalony ze dwa razy w tygodniu zapewnia normalną temperaturę lapka już od roku...
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

DonBeker podaj nazwę lapka.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

zawsze można na dachu w nocy grać :)

ja miałem problem z przegrzewaniem z starym laptopem,szybko się przegrzewał,czasami jak miałem go na kolanach to aż mnie parzyło :p
ale u mnie pomogło kilka książek ;)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

DonBeker podaj nazwę lapka.

Lenovo G780 działa bardzo sympatycznie i bezproblemowo. Oczywiście otwierać i czyścić go też trzeba co jakiś czas, bo całości kurzu nie jestem w stanie tak usunąć, ale przy normalnym użytkowaniu spełnia swoje zadanie.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Haha książki najlepsza metoda:D !
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

U mnie stary lapek też się mocno nagrzewał, ale po wyczyszczeniu w serwisie (jakiś dziwny model HP, którego całego trzeba było praktycznie rozebrać, żeby się dostać do wiatraczka) wszystko działo zdecydowanie lepiej i płynniej...choć przez kilka lat użytkowania nie nagrzewał się na tyle mocno, żeby się wyłączać...

Książek osobiście nie stosowałem, ale starałem się trzymać go w taki sposób na biurku, żeby cały wywietrznik był odsłonięty i mógł spokojnie "oddychać".
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

przy mocniejszych grach wytrzymuje 5-15 minut ... :(
laptop COMPAQ
4 GB Ramu
64 - bitowy system operacyjny
Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3400 @ 2.16GHz 2.17GHz
wiatraka NIGDY nie wymieniałem nie czyściłem nie zaglądałem tam :/
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Nie no, przy takim sprzęcie, to nie ma szans, aby się tak nagrzewał samoistnie. A jak miałeś go w serwisie, to musieli czyścić wiatraczki jeśli powodem oddania go do serwisu było właśnie przegrzewanie się sprzętu.

A w sumie, to nawet jak oddałeś go z innym problemem, to serwis powinien się temu przyjrzeć, a nie oddawać kompa, który się ciągle przegrzewa.

Najlepiej zrobisz, jak oddasz go do serwisu. Niech Ci wyczyszczą wiatraczki, a jak się nadal będzie tak nagrzewał, to niech je wymienią...a jak to nie pomoże, to niech myślą, co zrobić, aby było dobrze, bo to normalne nie jest i dobrze by było, abyś się jak najszybciej tym zajął :) W każdym bądź razie, to nie jest problem z grą, tylko ze sprzętem...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Chyba go oddam ... bo do serwisu to go oddawałem z półtora roku a 2 lata temu ... wtedy to się makabrycznie wyłączał ale teraz znalazłem sposoby które trochę hamują te przegrzewanie np. mam taki program co czyści komputer z śmieci itp. + znalazłem taką opcje co całkowicie wyłącza programy i jest lepiej :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

A nie masz możliwości go sam wyczyścić ?
Mój nie był od nowości czyszczony
Dziś go wyczyściłem .....
Było 2 mm kurzu na tym wywiewniku na zewnątrz
I narazie nie buczy, ryczy wyje tylko se cichutko chodzi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Pomóżcie mi mam problem z przegrzewaniem podczas gry ...

Mój też się strasznie przegrzewał, ale specjalista przedmuchał porządnie wentylator z kurzu i pomogło. Można też stosować podkładkę chłodzącą z dodatkowymi wentylatorami, ponoć metalowe są najlepsze i najbardziej skuteczne. Oczywiście to też dodatkowy koszt, ale łatwiej kupić podkładkę niż nowy laptop :)
 
Do góry