[Ulepszenie] Cud - kto posłał najwięcej?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

Co myślisz o tej propozycji


  • W sumie głosujących
    79
Status
Zamknięty.

DeletedUser4218

Guest
Witam.
Mam taką propozycję dotyczącą budowy cudów, a dokładnie to przesyłania surowców.
W tej chwili po wybudowaniu cudów widnieje informacja, który sojuszy ten cud wybudował.
Proponowałabym, by jeszcze dopisać 10 graczy, którzy najwięcej wysłali surowców na ten
cud i przyczynili się w głównej mierze do jego powstania.

Wyglądałoby to mniej więcej tak:

1tyc.jpg
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Calkiem dobra propozycja. I taki maly konkurs kto poslal najwiecej :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Dobre, może to zachęci niektórych do większej aktywności.:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

A dodatkowo beda chwalic za aktywnosc w grze :D Najlepszy pomysl!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Też jestem za . Fajnie.by było.pooglądać kto naj bardziej się zaangażował ;)
 
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

A ja zdecydowałam się zagłosować na obojętne. Jeśli dobrze pamiętam, to cuda były kiedyś w planach do zmiany, więc ja bym poszła w tym kierunku i surowce wolałabym, żeby gracze przeznaczali na wojsko a nie na wysyłanie na cuda.
 
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

A ja zdecydowałam się zagłosować na obojętne. Jeśli dobrze pamiętam, to cuda były kiedyś w planach do zmiany, więc ja bym poszła w tym kierunku i surowce wolałabym, żeby gracze przeznaczali na wojsko a nie na wysyłanie na cuda.

Dokładnie ,ale jak już coś takiego istnieje i jest niezbedne do zakończenia kilkunastu miesięcy gry to przy okazji mozna by zobaczyć kto przyczynił się do budowy najbardziej.Osobiście już raczej nie będę budował ,lecz jestem za.
 

DeletedUser19691

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Jak najbardziej za.Można byłoby dodać odznakę(zająłeś x miejsce w wyniku przysłania surowców na cud świata)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Bardzo mi się podoba ta propozycja, ponieważ cuda budujemy grupowo i nie ma mobilizacji ze względu na brak podglądu kto ile wysłał.
Tutaj gracze będą chcieli rywalizować i zmobilizuje to sojuszników do sprawniejszego wysyłania surowców, będzie ciekawiej i czeka nas więcej emocji przy budowaniu cudaków ;)
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Myśle że to dobra propozycja będziemy szybciej cuda budować pewnie każdy budowniczy będzie chciał się na liście znaleźć.
Dobry pomysł też ma Pressinho z tą odznaką :)
Głos na Tak
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Pomysł jest niewątpliwie interesujący jednak brak wiedzy odnośnie planowanych zmian w zakresie cudów sprawia, iż trudno się do niego odnieść.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

W zasadzie jest mi to obojętne, aczkolwiek to zależy również

- czy te informacje byłyby ruchome jak ranking i aktualizowały by się na bieżąco wraz ze spływaniem tagu,
- czy aktualizowałby się po kolejnym ukończonym etapie
- czy wyświetlałyby się dopiero po ukończeniu CUDU ,
- czy widoczne by były tylko dla sojuszu który CUD buduje
- czy widoczne by były dla wszystkich sojuszy

Czemu zadałem takie pytanie?

Jeżeli tego typu informacje aktualizowałyby się na bieżąco i widoczne byłyby dla wszystkich sojuszy , dałoby to jasny sygnał przeciwnikom aby uderzać w czasie przesyłu w liderów w słaniu surek aby osłabić przeciwnika i to byłby najmniejszy z problemów jaki by się zrobił.

Kolejny problem jaki by był to jeżeli byłoby to widoczne dla wszystkich sojuszy i w czasie rzeczywistym jasno obrazuje przeciwnikom który CUD aktualnie budujemy , na który wysyłamy surki a który tymczasowo odpuściliśmy aby nadgonić drugi.

W skrajnych przypadkach zaczęłyby się również kombinacje jak doprowadzić do zbanowania graczy którzy są liderami w słaniu surowców drużyny przeciwnej.

Także warto przemyśleć jak ta aktualizacja miałaby wyglądać i czy jest w ogóle potrzebna. Może pozwoli bardziej zmotywować drużynę do aktywności w słaniu surek ale może być również opcją pogrążenia konkretnego sojuszu.

Teraz jest pewna nutka niepewności i można przeciwnika zaskoczyć przy tej opcji może okazać się że wszystko stałoby się zbyt jawne...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser18490

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Jestem ZA, ale dobrze by było żeby widzieli to tylko gracze z danego sojuszu żeby nie było takich sytuacji:
Baster82Polska napisał:
dałoby to jasny sygnał przeciwnikom aby uderzać w czasie przesyłu w liderów w słaniu surek aby osłabić przeciwnika i to byłby najmniejszy z problemów jaki by się zrobił.

W skrajnych przypadkach zaczęłyby się również kombinacje jak doprowadzić do zbanowania graczy którzy są liderami w słaniu surowców drużyny przeciwnej.

To byłoby wprowadzone na już istniejących światach czy tylko na nowych?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Na pierwszy rzut oka propozycja wydała mi się bardzo intrygująca i właściwa. Przy bliższym zastanowieniu nadal pozostała intrygująca ale już nie jestem co do niej przekonany.

Dla wielu graczy cuda są najistotniejsze w tej grze, dla wielu te cuda nie są bardzo istotne. Mogłaby zaistnieć sytuacja gdzie gracz - przykładowo top1 w sojuszu - jest mniej zainteresowany budową cudu i nie znajduje się w tej 10 lub znajduje się w niej na dalszym miejscu - sojusz przegrywa EC i pojawiają się oskarżenia pod jego adresem "gdyby bardziej brał udział, to byśmy wygrali itd." Dodatkowo gracze mogą mieć swój cel (niekoniecznie najczystszy ;) w niewysyłaniu surowców na cud - też nie powinno być ingerencji w to, jeżeli ktoś chciałby działać na szkodę swojego sojuszu - takie zachowania są integralną częścią grepolis.

Jeszcze jedna kwestia, jeżeli gracz z top np. 5 sojuszu nie znalazłby się w pierwszej dziesiątce - to współtowarzysze nie wiedzieliby czy on jest w drugiej dziesiątce (co jeszcze mogliby zaakceptować) czy jest np. 150 - wtedy gracze działający na korzyść sojuszu, wierni itd. ale niezainteresowani EC lub po prostu w tym okresie mający mniej czasu na grę byliby mocno narażeni na podejrzenia o "kretowanie".
 

DeletedUser15451

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

to niech kret się bardziej stara kamuflować i tez śle, jestem za tym by lider widział wszystko, ile kto dokładnie posłał, a jak spożytkuje tą wiedzę to już jego problem
 

DeletedUser18521

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

W dużej części zgodzę się z graczem Baster, ja bym raczej szedł w możliwość podglądu dla założycieli i liderów o tym ile surowców wysłał na dany cud gracz.Daje to możliwość zaangażowani poszczególnych graczy w budowę cudaków.
 

DeletedUser21321

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Jestem za, na pewno większość graczy się "zmotywuje" do wysyłania surowców i jakby "rywalizacji" kto ile dał :)
 

DeletedUser18490

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

W dużej części zgodzę się z graczem Baster, ja bym raczej szedł w możliwość podglądu dla założycieli i liderów o tym ile surowców wysłał na dany cud gracz.Daje to możliwość zaangażowani poszczególnych graczy w budowę cudaków.

A ja proponuję aby założyciele i liderzy widzieli cały ranking sojuszu kto najwięcej słał, a reszta graczy widziała tylko Top 10. Co wy na to?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

A ja proponuję aby założyciele i liderzy widzieli cały ranking sojuszu kto najwięcej słał, a reszta graczy widziała tylko Top 10. Co wy na to?

Albo,żeby liderzy decydowali ile reszta może zobaczyć.Niektóry może top1 0, a niektóry top 50
 

DeletedUser

Guest
Odp: Cud - kto posłał najwięcej?

Bardzo dobry pomysł ale można by jeszcze dodać coś co pokazuje moje miejsce i ile mi brakuje do miejsca 10 jeżeli się jeszcze tam nie znajduje
 
Status
Zamknięty.
Do góry