[Wyjaśnione] Bunt oraz podbój

  • Rozpoczynający wątek Pawcio9696
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Na czym polega bunt na wioskach podbitych? W sensie tych na wyspie narzuconych przez grę, czemu co chcę splądrować przy 74% wyskakuje mi bunt... Druga sprawa jeśli chodzi o podbój nigdzie nie jest wytłumaczone jak to zrobić, na czym polega wcześniejszy bunt itp a chętnie bym się dowiedział:) Jeszcze jedno jeśli w mojej wiosce ktoś wszczął bunt to czy może mnie podbić tylko ten gracz co go wszczął czy wszyscy?
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Bunt oraz podbój

Pytasz o wioski rolnicze tak?

Tak więc jeśli:
- nastrój w wiosce jest powyżej 80% (64% z dyplomacją) - wioska nie będzie się bronić
- nastrój w wiosce mieści się pomiędzy 50% a 79% (40% a 63% z dyplomacją) - wioska raczej nie będzie się bronić.
- nastrój w wiosce miesci się pomiędzy 16% a 49% (13% a 39% z dyplomacją) - bardzo prawdopodobne, że wioska będzie się bronić.
- nastrój poniżej 15% (12% z dyplomacją) - wioska na pewno będzie się bronić.

Co do drugiej części pytania - rozumiem, że chodzi o nowy system podboju - tak więc: przejąć Twoje miasto może tylko ta osoba, która wznieciła w nim bunt.
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Bunt oraz podbój

Pytasz o wioski rolnicze tak?

Tak więc jeśli:
- nastrój w wiosce jest powyżej 80% (64% z dyplomacją) - wioska nie będzie się bronić
- nastrój w wiosce mieści się pomiędzy 50% a 79% (40% a 63% z dyplomacją) - wioska raczej nie będzie się bronić.
- nastrój w wiosce miesci się pomiędzy 16% a 49% (13% a 39% z dyplomacją) - bardzo prawdopodobne, że wioska będzie się bronić.
- nastrój poniżej 15% (12% z dyplomacją) - wioska na pewno będzie się bronić.

Co do drugiej części pytania - rozumiem, że chodzi o nowy system podboju - tak więc: przejąć Twoje miasto może tylko ta osoba, która wznieciła w nim bunt.

Dodam tylko, że "plądrowanie" surowców z wiosek rolniczych odejmuje pewną ilość nastroju, więc moim zdaniem najlepiej trzymać się 80% (64% z dyplomacją) tego progu. Nastrój może też zmniejszać się z powodu pewnego "bonusu" z misji wyspowej, co też czasem trzeba mieć na uwadze, by nie przedobrzyć z farmieniem:)
Można też zdobyć bonus z misji wyspowej "wymuszona lojalność" który w czasie plądrowania nie zmniejsza nastroju - trzeba jednak uważać, bo jeśli użyjemy tego, gdy nastrój w wioskach już jest niski, to i tak taka wioseczka może się bronić.
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Bunt oraz podbój

to ja mam pytanie :
w wiki pisze że
- nastrój poniżej 15% (12% z dyplomacją) - wioska na pewno będzie się bronić.
ale w wioskach nie zawsze jest bunt nawet jak jest 0% nastroju dlaczego ?
 
Odp: Bunt oraz podbój

ale w wioskach nie zawsze jest bunt nawet jak jest 0% nastroju dlaczego ?
Jesteś pewna, że plądrowałaś surowce a nie żądałaś ich? Bunt może powstać jedynie podczas plądrowania surowców (lub żądania wojsk), dlatego też nawet jeśli nastrój jest niski, to spokojnie nadal można żądać surowców bez obawy o bunt w wiosce :)

Dodatkowo zauważ też, że liczy się poziom nastroju w momencie kliknięcia plądrowania/żądania a nie już po tej akcji.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Bunt oraz podbój

Ja nie doprecyzowałam w pierwszym poście - ta tabelka dotyczy plądrowania surowców i żądania wojsk.
Żądać surowców zawsze można.

Sugerowałam się pytaniem o plądrowanie :)
 
Do góry