błąd 500 - moje prawa

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser462
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser462

Guest
Zamykanie poprzednich wątków dot tzw błędu 500 powoduje że muszę zakładać nowy. Problem nie został bowiem w żaden sposób rozwiązany.

Przyczyną zamknięcia poprzedniego tematu jest fakt, że jego kontynuacja jest w ocenie członka greteamu marnowaniem czasu. Mam nadzieję że odpowiedź na pytanie dot. moich praw jako klienta firmy InnoGames nie zostanie przez nikogo (a zwłaszcza wspólpracownika tej firmy) tak ocenione.

Nie chcę zanudzać nikogo wywodami do czego mam prawo jako klient InnoGames (Szanowna Pani, oprócz gwarancji występuje coś takiego jak rękojmia której istnienie i zakres są niezależne od woli InnoGames), więc zadam konkretne pytanie.

Nie uzyskałam odpowiedzi na pytanie kiedy będę mogła normalnie grać i wykorzystywać złoto które kupiłam.

Może się zdarzyć więc tak że zmuszona będę skorzystać z gwarancji której mi Państwo udzieliliście.

Jako klient firmy mam prawo wiedzieć kiedy uprawnienia z tytułu gwarancji mi przysługują.

Zatem moje pytanie - w jaki sposób mogę ustalić czy mogę skorzystać z zapisu:

§ 5 Gwarancja

1. Użytkownik ma świadomość, że gry oferowane przez InnoGames – jak każde oprogramowanie - nigdy nie mogą być całkowicie wolne od błędów. Dlatego grę można uznać za posiadającą wadę wyłącznie w przypadku poważnej i długotrwałej usterki.
2. InnoGames gwarantuje jednakże średnią roczną dostępność gier rzędu 97%. Powyższa gwarancja nie obejmuje regularnej konserwacji gier, która jest możliwa wyłącznie w trybie offline, przypadków siły wyższej lub braku dostępności w wyniku manipulacji zewnętrznej.


Konkretne pytanie: w jaki sposób ustalana jest "średnia roczna dostępność gier"? Zakładam że tak ustaliliście Państwo ten warunek że klient ma możliwość sprawdzenia czy jest on wypełniany, czy też nie.

Będę wdzięczna za wyjaśnienie mi tej kwestii. Szkoda tylko że podczas zabawy w grę komputerową jestem zmuszona mieć takie dylematy.
 

DeletedUser

Guest
szanowna luzdelsur

zamiast tracić czas na powielanie wiadomości, skup się na czymś pożytecznym...

na świecie alfa jest około 70 tyś graczy i zdecydowana większość nie narzeka...
a wręcz przeciwnie JESTEŚMY ZADOWOLENI że przygotowano nam taką fajną gierkę :)

daj sobie na wstrzymanie, kup karton paluszków lub tonę słonecznika :) i się odstresuj... troszkę ASERTYWNOŚCI do otoczenia Ci się przyda.

ja również mam kupione złoto i zapewniam Cię ze również często oglądam białą stronę z napisem informującym o błędzie 500 lub 505...
NO ALE CO Z TEGO??
to jeszcze nie powód by dokuczać adminom??
nie marnuj ich cennego czasu!

piszesz ze kupiłaś to teraz masz prawo wymagać... GUZIK PRAWDA...
miałaś mnóstwo czasu by przetestować grę... by sprawdzić jak działa... a na początku było o wiele gorzej niż teraz...
mimo to zakupiłaś złote monety - nie oczekuj ze będzie lepiej niż w pierwszym tygodniu - a jeśli będzie lepiej to niech to będzie miłą niespodzianką :))

z takim "lepszym" nastawieniem zapewne będziesz również milsza dla krewnych i przyjaciół - bo nieśmiało przypuszczam ze nie tylko tutaj Ci nerwy puszczają

Powodzenia życzę KEF
 

DeletedUser462

Guest
Szanowny Panie Kef....

Pana prawem jest być zadowolonym z gry grepolis, a nawet to żeby zarejestrować się na tym forum tylko po to aby to obwieścić całemu światu. Tak jak moim jest oczekiwać że dostanę odpowiedzi na zadane pytania.

Jeśli Pana moje pytania rażą (co oczywiście może się zdarzyć, gdyż nie należą one do tych na które odpowiedź jest prosta), proszę ich nie czytać. Nie zniżę się do Pana poziomu radząc co może Pan w tym czasie zrobić.

Pana interpretacja moich praw jako użytkownika gry jest... hmmm... "specyficzna" (jakkolwiek rozumiem że można nie mieć na ten temat pojęcia to raczej radziłabym nie zabierać głosu). I oczywiście nie nasuwa się pytanie jaki jest Pana związek z administracją tej gry.

Ocenę faktu czy bezpodstawnie dokuczam adminom zadając pytania kiedy wyeliminują błąd w grze pozostawię czytelnikom. Zaręczam że błąd w grze komputerowej nie jest okolicznością szczególnie mnie stresującą co nie oznacza, że będę udawać że jest w porządku coś co nie jest.

Powodzenia życzę (w bardziej udanych niż to na tym forum przedsięwzięciach)
luzdelsur
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4

Guest
Konkretne pytanie: w jaki sposób ustalana jest "średnia roczna dostępność gier"? Zakładam że tak ustaliliście Państwo ten warunek że klient ma możliwość sprawdzenia czy jest on wypełniany, czy też nie.

A w jaki sposób by miała być ustalana? Wielomian n-tego stopnia z pór dnia, kiedy gracz X chce się zalogować?

Samo określenie, skoro już się aż tak zagłębiamy w zagadnienia prawnicze jest jasne i proste.
"Średnia roczna dostępność gry" to stosunek ilości czasu, jaki gra jest dostępna (w sekundach), do ilości sekund w roku, pomnożona razy 100% (aby uzyskać wartość w procentach. Matematycznie: ŚRDG = DG/ROK * 100%, gdzie ŚRDG to Średnia roczna dostępność gr, DG - dostępność gry w sekundach w czasie roku, ROK - ilość sekund w roku.

Czy nadal jest to nie jasne?
 

DeletedUser462

Guest
Bardzo jasne.

Czyli użytkownik gry aby skorzystać z gwarancji ma to sobie wyliczyć ;)

A najpierw zmierzyć ten czas w sekundach i jeszcze potem to udowodnić ;)

Dziękuję za wyjaśnienia (rzeczowe, merytoryczne i udzielone bez emocji), na pewno z nich skorzystam ;).

Jeszcze tylko (nieśmiało) zapytam - skoro "średnioroczna dostępność gier" to zagadnienie prawnicze to gdzie (w jakim akcie prawnym) jest to uregulowane? Bo może tam znajdę jakiż to jest nowy rodzaj gwarancji z której klient skorzystać pod warunkiem którego nie jest w stanie sprawdzić ani tym bardziej udowodnić.
 

DeletedUser4

Guest
Czy każdy zwrot, który ma 2 lub więcej słów musi być zapisany formalnie jako przepis/definicja? Jeżeli tak, to życzę powodzenia komuś, kto zbierze to wszystko razem i ujednolici.

Jeżeli chodzi o czas w sekundach - jest to też przez InnoGames liczone, każdy serwer jest monitorowany, a wszelkie czynności na nim są logowane.
 
Status
Zamknięty.
Do góry