[7. Urodziny] Krzyżówkowy Szał

Status
Zamknięty.
siodme%20urodziny%20logo.png


5y9apd.jpg


ZASADY

  • Konkurs trwa od 17 do 22 lutego 2017, do godziny 23:59 i składa się z trzech krzyżówek, które zostaną opublikowane w następujących terminach (godziny są przybliżone, mogą wahać się do kilkunastu minut w obie strony, dlatego radzimy zachować czujność!).
    • Pierwsza krzyżówka: 17 lutego ok. godziny 17
    • Druga krzyżówka: 19 lutego ok. godziny 17
    • Trzecia krzyżówka: 21 lutego ok. godziny 17
  • Krzyżówki składają się z pytań i zagadek. Odpowiedzi na nie stanowią hasła, które należy wpisać do odpowiednich rubryk w diagramie.
  • Podczas sprawdzania zgłoszeń, pierwszym kryterium jest poprawność odpowiedzi (najwięcej punktów otrzymują osoby, które odgadły wszystkie hasła). Drugim kryterium jest czas przesłania odpowiedzi (zgłoszenia osób z tą samą liczbą poprawnych haseł sortowane są według czasu przesłania odpowiedzi).
  • Po zakończeniu konkursu stworzymy ranking z punktami ze wszystkich trzech krzyżówek. Osoby, które zajęły najwyższe miejsca w rankingu ogólnym, otrzymają nagrody.
  • W hasłach należy pominąć spacje, przykładowo, hasło "bohater wojny" należy zapisać w diagramie jako "bohaterwojny".
ODPOWIEDZI

  • Aby ułatwić wam zadanie, krzyżówka została zamieszczona na zewnętrznej stronie, która pozwala na wpisywanie liter do rubryk. Oprócz tego, na forum znajdziecie screen pustej krzyżówki, jeśli wolicie wypełnić ją w programie graficznym. W przypadku obu metod krzyżówka jest identyczna.
  • Rozwiązania krzyżówki należy wysyłać zakładając temat w dziale Kontakt ws. konkursów. W treści posta należy zamieścić screen wypełnionej krzyżówki. Wskazówka dla osób, które chcą skorzystać z rozwiązywania krzyżówki na zewnętrznej stronie: cały diagram może nie zmieścić się na jednym screenie. W takiej sytuacji możecie zrobić dwa (lub więcej) zrzuty ekranu i zamieścić je jako oddzielne obrazki lub skleić je w najprostszym programie graficznym, np. w Paincie. Aby usprawnić sprawdzanie zgłoszeń, prosimy również o zamieszczenie listy haseł, które udało się wam odgadnąć.
  • Odpowiedzi udzielone w temacie z regulaminem będą odrzucane. Jeśli post z odpowiedzią zostanie edytowany, to pod uwagę będziemy brali czas edycji, a nie czas stworzenia posta.

RANKING

  • W każdej krzyżówce wyniki sortowane są według liczby poprawnych haseł, a następnie według czasu przesłania rozwiązania, jeśli kilku graczy miało tyle samo prawidłowych odpowiedzi.
  • Punkty przyznawane są według następującego schematu:
    • Miejsca 1 - 5: 30 pkt
    • Miejsca 6 - 10: 25 pkt
    • Miejsca 11 - 20: 20 pkt
    • Miejsca 21 - 30: 15 pkt
    • Miejsca 31 - 40: 10 pkt
    • Miejsca 41 - 50: 5 pkt
  • Po zakończeniu konkursu, podsumowana zostanie liczba punktów zdobytych przez uczestników w poszczególnych krzyżówkach. Osoby, które zajmą najwyższe miejsca w rankingu ogólnym, uwzględniającym wszystkie trzy krzyżówki, otrzymają nagrody.
NAGRODY


1_miejsce_W.png

1500 sztuk złota + wybrany bonus


2_miejsce_W.png

1000 sztuk złota + wybrany bonus


3_miejsce_W.png

800 sztuk złota + wybrany bonus

4_miejsce_W.png

600 sztuk złota + wybrany bonus

5_miejsce_W.png

400 sztuk złota + wybrany bonus

6_miejsce_W.png

200 sztuk złota + wybrany bonus
Zwycięzcy mogą wybrać jeden z tych bonusów:

  • Błogosławieństwo ataku Tyche
  • Błogosławieństwo obrony Tyche
  • Błogosławieństwo drewna Tyche
  • Błogosławieństwo kamienia Tyche
  • Błogosławieństwo srebrnych monet Tyche
  • Błogosławieństwo szkolenia Tyche
W celu odbioru nagrody należy się zgłosić do Shannqa po ogłoszeniu wyników konkursu.


W czasie trwania zabawy obowiązuje Regulamin Forum oraz Ogólny Regulamin Konkursów.
Zgłaszając się do konkursu, każdy uczestnik akceptuje zasady oraz regulamin zabawy.
Team zastrzega sobie prawo do wprowadzenia zmian w regulaminie.
Wszelkie pytania i wątpliwości związane z zabawą należy zgłaszać do Opiekunki konkursu: virtual.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser11944

Guest
12. Brakuje Ci mieszkańców? Najwyższa pora, by w mieście pojawił sie apartament dla bogaczy

pasujaca odpowiedz to: Luksusowa Rezydencja, wszystko fajnie, tylko, ze ten bonus wcale nie powoduje wzrostu liczby mieszkańców...
 

DeletedUser5

Guest
12. Brakuje Ci mieszkańców? Najwyższa pora, by w mieście pojawił sie apartament dla bogaczy

pasujaca odpowiedz to: Luksusowa Rezydencja, wszystko fajnie, tylko, ze ten bonus wcale nie powoduje wzrostu liczby mieszkańców...

Masz całkowitą rację. Tak to jest, jak się przygotowuje kilkadziesiąt pytań, zmieszaliśmy dwa pytania w jedno - o ekspansję lądową i luksusową rezydencję ;) Jako że to błąd po naszej stronie, to zamieszczam ogłoszenie:

Pytanie nr 12 możecie zostawić bez odpowiedzi, krzyżówkę będziemy traktować tak, jakby miała 24 pytania. Hasło 12 to luksusowa rezydencja, możecie wykorzystać to jako podpowiedź do pozostałych haseł.
 

DeletedUser11944

Guest
z innymi pytaniami dotyczacymi gry tez sobie nie radze, choc znam odpowiedzi, ale nie wiem jak autor krzyzowki sformuuowal odpowiedz
pytanie 2: trzeba ja wygrac, zeby otrzymac 22-60 lask
//ciach//
pytanie 21: cudowny sposob na zwiekszenie pojemnosci magazynu
//ciach//
pytanie 24:
niech sie mury pna do gory!
//ciach//
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Jack Herer, ciachnęłam twoje podpowiedzi, bo były trochę zbyt oczywiste.

Moja podpowiedź do pytań 2 i 21: przyda ci się wiki, możesz tam znaleźć dokładne brzmienie tych haseł :) Do pytania 24: wiki również będzie pomocna, choć trzeba trochę poszperać, bo odpowiedzi nie znajdziesz tam, gdzie możesz się jej spodziewać, będzie w innym miejscu.
 
Na bieżąco sprawdzacie krzyżówki? Jeśli tak to może moglibyście pisać czy wszystko dobrze, lub coś do poprawy, jeśli nie no cóż niech zostanie jak jest
 
Nie sprawdzamy na bieżąco odpowiedzi, jedynie czy poprawnie się one wyświetlają ;) jeżeli jakieś pytanie sprawia dużą trudność możecie tutaj prosić o podpowiedzi. Jednak pamiętajcie, że każdy je będzie widział :)
 
Same screeny też się liczą, jednak bardzo bym prosiła o umieszczanie również listy haseł. Jeżeli wrzuciliście już sam obrazek to nie edytujcie już odpowiedzi.
 

DeletedUser28461

Guest
Ja wrzucilem 3 srceeny z odpowiedziami, ale jesli jest taka potrzeba to moge jeszcze napisac :)
 

DeletedUser11944

Guest
a mozna bez screenow tylko w formie pisemnej typu:
1. odpowiedz
2. odpowiedz
3. ...
i tak dalej?
 
a mozna bez screenow tylko w formie pisemnej typu:
1. odpowiedz
2. odpowiedz
3. ...
i tak dalej?
Musi być krzyżówka ;)

Moi drodzy, cały czas zachęcam do rozwiązywania krzyżówki. Co prawda odpowiedzi już się pojawiły ale cały czas są szanse na zdobycie punktów. Pamiętajcie, że nie każdy musiał znać odpowiedź na wszystkie pytania :) a pytania są podchwytliwe... :p
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser27321

Guest
ja mam problem tylko z jednym pytaniem, nr 24: jest tak sformułowane, że kompletnie nie mogę go rozkminić:) niech się mury pną do góry? czyli co? rozbudowa, budowa, odbudowa... nic nie pasuje:) może ktoś napisać jakąś podpowiedź, bo zaraz szału dostanę z tą krzyżówką... :D
ale coś więcej niż to, że odpowiedź jest w Wiki, już godzinę siedzę w Wiki i nie znalazłam odpowiedzi:)
 

DeletedUser27321

Guest
dobra, już wiem, nagle mnie olśniło :)

ja dodałam temat na tej stronie "Kontakt ws. konkursów" i ja go widzę, czy to znaczy, że wszyscy go widzą?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24524

Guest
kurczę no nie wiem co to za odp z tym murem i z tym pytaniem o kuzyna Idy o_O
pyt. 24 i 20
chyba jestem tępa :D ahahaha
 
Status
Zamknięty.
Do góry