Dyskusja na temat nowego świata

za przeproszeniem jak chcecie aby zaczeto grac triremami to nie dawajcie w tym samym czasie obrone dla birem. bo to bez sensu. usuncie biremy to lepiej bedzie wygladac. predkosc jednostek fajnie dla spiochow. zanim doleci atak to zdaze zbudowac mur
 
za przeproszeniem jak chcecie aby zaczeto grac triremami to nie dawajcie w tym samym czasie obrone dla birem. bo to bez sensu. usuncie biremy to lepiej bedzie wygladac. predkosc jednostek fajnie dla spiochow. zanim doleci atak to zdaze zbudowac mur
Ale idea tego świata to nie granie triemkami, tylko ogólnie zwiększenie możliwości obrońcy i nastawienie na spokojniejszy/bobowy serwer.
 
Czy ktoś chce zniechęcić polskich graczy do gry w Grepolis, otwierając co circa dwa miesiące nowe światy o identycznych ustawieniach ?
podam przykład 5 ostatnich światów na nowym systemie w Polsce, Francji i Niemczech:

Polska
pl125 5/2/3 NIE (morale)
pl123 5/5/4 NIE (morale)
pl121 5/4/3 NIE (morale)
pl119 5/4/3 NIE (morale) - dwa światy z identycznymi ustawieniami pod rząd, tego chyba w ogólnoświatowej historii Grepo nie było
pl117 2/2/2 NIE (morale)


Niemcy
de148 2/2/2 TAK (morale)
de146 5/5/4 NIE (morale)
de142 3/3/3 NIE (morale)
de139 3/4/3 NIE (morale)
de138 1/1/1 NIE (morale)

Francja (prędkość handlu jest taka sama na wszystkich światach)
fr164 1/1/- TAK (morale)
fr162 3/3/- TAK (morale)
fr160 2/3/- NIE (morale)
fr159 4/4/- TAK (morale)
fr157 1/1/- TAK (morale)



Czy chcecie zanudzić polskich graczy ?
 
Ostatnia edycja:

dorocia

Zespół Grepolis
Zestawienie byłoby ciekawe, gdyby nie zawierało błędów - według zestawienia mamy dwa światy PL125, każdy z innymi ustawieniami szybkości, DE148 trzy... Dodatkowo zestawienie nie ujmuje rodzaju zakończenia rozgrywki, specjalnych bonusów światowych oraz pozostałych ustawień. Pytanie, czy w takim wypadku zestawienie jest rzetelne, nasuwa się samo.
 
Czy ktoś chce zniechęcić polskich graczy do gry w Grepolis, otwierając co circa dwa miesiące nowe światy o identycznych ustawieniach ?
podam przykład 5 ostatnich światów na nowym systemie w Polsce, Francji i Niemczech:

Polska
pl125 5/2/3 NIE (morale)
pl123 5/5/4 NIE (morale)
pl121 5/4/3 NIE (morale)
pl119 5/4/3 NIE (morale) - dwa światy z identycznymi ustawieniami pod rząd, tego chyba w ogólnoświatowej historii Grepo nie było
pl125 2/2/2 NIE (morale)


Niemcy
de148 2/2/2 TAK (morale)
de146 5/5/4 NIE (morale)
de148 2/2/2 NIE (morale)
de148 3/3/3 NIE (morale)
de146 3/4/3 NIE (morale)

Francja (prędkość handlu jest taka sama na wszystkich światach)
fr164 1/1/- TAK (morale)
fr162 3/3/- TAK (morale)
fr160 2/3/- NIE (morale)
fr159 4/4/- TAK (morale)
fr157 1/1/- TAK (morale)



Czy chcecie zanudzić polskich graczy ?
Wcale nie jest tak, że na tych ustawieniach, które się powtarzają grały spore liczby graczy no i były to różne systemy podboju
 
Zestawienie byłoby ciekawe, gdyby nie zawierało błędów - według zestawienia mamy dwa światy PL125, każdy z innymi ustawieniami szybkości, DE148 trzy... Dodatkowo zestawienie nie ujmuje rodzaju zakończenia rozgrywki, specjalnych bonusów światowych oraz pozostałych ustawień. Pytanie, czy w takim wypadku zestawienie jest rzetelne, nasuwa się samo.



Poprawiłem oczywiste pomyłki. Powyższe światy różnią się oczywiście np. rodzajem zakończenia, długością bonusa nocnego i innymi mniej ważnymi ustawieniami.
To moja odpowiedź co do rzetelności powyższego zestawienia.

Teraz ja zadam pytania:
1. Jakie ustawienia świata są najistotniejsze dla graczy (jak masz problem z udzielenie odpowiedzi, to wystarczy przejrzeć wpisy graczy z tego wątku).
2. Czy bonus np. 20% do ataku jednostek mitycznych, czy 10% do skuteczności trirem jest czynnikiem kluczowym przy wyborze świata.

Zabijacie polskie Grepo, bo kilkunastu/kilkudziesięciu frustratów, którzy grają, w tych samych składach, na co drugim świecie lubi (umie) grać na światach o prędkości min. 4 i monopolizują polskie Grepo.
 

dorocia

Zespół Grepolis
W którym miejscu widzi Pan propozycję korupcyjną?
Może po prostu powinien Pan być aktywniejszy na Forum i w dyskusji przekonać innych Graczy do takich ustawień świata?
 
Poprawiłem oczywiste pomyłki. Powyższe światy różnią się oczywiście np. rodzajem zakończenia, długością bonusa nocnego i innymi mniej ważnymi ustawieniami.
To moja odpowiedź co do rzetelności powyższego zestawienia.

Teraz ja zadam pytania:
1. Jakie ustawienia świata są najistotniejsze dla graczy (jak masz problem z udzielenie odpowiedzi, to wystarczy przejrzeć wpisy graczy z tego wątku).
2. Czy bonus np. 20% do ataku jednostek mitycznych, czy 10% do skuteczności trirem jest czynnikiem kluczowym przy wyborze świata.

Zabijacie polskie Grepo, bo kilkunastu/kilkudziesięciu frustratów, którzy grają, w tych samych składach, na co drugim świecie lubi (umie) grać na światach o prędkości min. 4 i monopolizują polskie Grepo.
Dla mnie bonus najważniejszy jest bonus nocny...

Co do zestawienia, skoro światy startują średnio 1 co miesiąc to po co mają co chwile dawać żółwia?
 
W którym miejscu widzi Pan propozycję korupcyjną?
Może po prostu powinien Pan być aktywniejszy na Forum i w dyskusji przekonać innych Graczy do takich ustawień świata?
Pani Doroto (skoro piszemy przez per "Pan/Pani") z tą propozycją korupcyjną to oczywiście był żart :)

Popełnia Pani fundamentalny błąd sądząc, że tych kilkunastu aktywnych graczy na forum jest reprezentatywnych dla wszystkich graczy grających w Grepo, to najgłośniejsza część społeczności Grepo, ale wcale nie reprezentatywna.

Wprowadzenie różnorodności światów i ich ustawień, w mojej ocenie, wpłynie pozytywnie na zainteresowanie grą oraz jej atrakcyjność (ile jest światów, które od samego początku mają zdecydowanego faworyta, który ostatecznie wygrywa).
Na francuskich serwerach jest kilka ciekawostek, których nie ma ani u nas, ani np. u Niemców. Prędkość handlu jest jednakowa na wszystkich światach, maksymalna wielkość sojuszu to 35 graczy ( u nas ostatnio jest 100, na 600 aktywnych). Mała liczebność sojuszy, plus zakończenie z dominacją sprawia, że serwer jest ciekawy i wymaga sporego wysiłku nawet od faworytów, serwer z liczebnością pow. 60 osób z zakończeniem z Cudami jest nudny, bo od początku wiadomo kto (w naszych, polskich warunkach) wygra :)

Trzeba trochę odwagi, żeby zrobić fajne ustawienia (oczywiście też takie by Grepo zarobiło), ale można iść na łatwiznę i powiedzieć, no ale tak chcieli gracze ...
 
Ostatnia edycja:

dorocia

Zespół Grepolis
Nie będę dyskutować na temat "fundamentalnych błędów", Pan ma swoje zdanie, ja mam swoje.
Będę się jednak upierać, że brak aktywności na Forum zwolenników wolnych światów jest główną przyczyną, że światy z ulubioną przez Pana prędkością się nie pojawiają. Nie widzę problemu w zachęceniu innych osób do wypowiedzenia się w tej sprawie i proponowania wolnych światów. Bo niby skąd administracja gry ma czerpać informacje, że chcielibyście otwarcia wolnych światów? Przecież się nie wypowiadacie, a jeżeli nawet to w niewielkim zakresie. Łatwiej mieć pretensje, że głos innych Graczy jest słuchany, niż poprowadzić własną "kampanię" propagującą inne ustawienia świata. Ale trzeba być aktywnym, nie tylko na Forum, ale także w grze, bo tam rozmawiacie najczęściej. Czekanie na ustawienia, które Panu będą odpowiadać, może trwać wiecznie, bo głosy zwolenników wolnych światów pojawiają się sporadycznie. Ma Pan pole do popisu i nie mam na myśli wyłącznie krytykowania wszystkiego, co Panu nie odpowiada, ale także podanie konkretnych propozycji i zmobilizowanie lubiących/oczekujących wolnego świata do opowiedzenia się za takim pomysłem.

Mieliśmy światy z małą liczebnością sojuszy, to Gracze narzekali, że są one za małe.
Dominacja - jedni lubią, inni twierdzą, że wieje nudą. To samo z Cudami. Olimp - też nie wszystkim się podoba.
Nie da się wszystkich zadowolić, bo albo bonus nocny nie taki, albo artefakt nie ten, albo prędkości nieodpowiednie, albo bonusy złe, albo jeszcze coś innego nie spełnia oczekiwań...
 
Pani Doroto.zaczynalem swoja gre z 10 lat temu .na poczatku serwera bylo conajmniej 5k Graczy.a teraz ledwo tysiaka mozna nazbierac
Chyba cos jest nie tak z ta gra.firma ale rowniez z ekipa ktora tutaj w imieniu grepolis sie wypowiada
Gra schodzi na psy niestety
 

dorocia

Zespół Grepolis
Oczekujecie, że Grepolis będzie tą samą grą, jaką była, gdy zaczynaliście w nią grać 5 czy 10 lat temu. A to jest niemożliwe - gra się zmienia, Wy się zmieniacie, czas nie stoi w miejscu. Grepolis starzeje się, co jest procesem naturalnym dotyczącym nie tylko naszej gry. Grałam w różne gry, także te z płyt, ale już w nie nie gram. Dlaczego? Bo pojawiły się inne gry, bo zmieniły się moje upodobania, bo mam mniej czasu. I tak jest z naszymi Graczami, zmienia się ich sytuacja w realu, zmieniają się upodobania, zmieniają się oczekiwania, zmienia się wszystko.
 
Do góry