Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15166
  • Data rozpoczęcia

Jesteś na...

  • Tak

    Głosy: 64 88,9%
  • Nie

    Głosy: 6 8,3%
  • Obojętne

    Głosy: 2 2,8%

  • W sumie głosujących
    72
Status
Zamknięty.

DeletedUser15166

Guest
Pomysł polega na tym że jeśli jakiś sojusz dodaje inny sojusz do wrogów by w tym momencie wyskakiwało okienko z zapytaniem "Czy powiadomić sojusz o wypowiedzeniu wojny?" do wyboru mielibyśmy tak lub nie, jeśli wybralibyśmy tak wtedy liderzy i założyciele(obu sojuszy) otrzymaliby raport z informacją o wypowiedzeniu wojny, tak jak jest w przypadku podpisania lub rozwiązania paktu. Jest to niewielka zmiana ale myślę że przydatna.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

może się przydać... doda tej grze ciut epickości =}
Co prawda ja mam dwa typy wojen... wygrywane w jednym podejściu i ciągnące się przez stulecia,o których wie każdy... ale jak komuś się to przyda to proszę bardzo
 

DeletedUser17693

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

no to mogłoby się przydać bo czasem niektórych wojen nawet ''nie widać'' chociaż raczej o wojnach powinna być jakaś informacja na forum sojuszu więc każdy raczej to wie :)
 

DeletedUser17341

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Tak, ale jak dodamy jakiś sojusz to żeby już nie było tego pytania czy chcemy powiadomić sojusz przeciwny tylko od razu ten raport zostaje wysłany. :)
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Pomysł interesujący, powinien również zawierać w sobie opcje zakończenia wojny - pokój i jej zwieszenia - rozejm.
 
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Dam na Tak , bo innym może się przydać.
Jednak na Heraklionie sytuacja tak wygląda ,że kto nie w pakcie ten wróg i pewnie wiele sojuszy na innych światach tak ma .
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

A ja jestem na nie.Najlepszym pomysłem jest zaskoczenie przeciwnika,tj wypowiedzenie mu wojny gdy się tego nie spodziewa,zaatakowanie go i zabranie mu kilku miasteczek.
 

DeletedUser19691

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Nie bo wojna,nie byłaby wojną lecz pojedynkiem.Sojusz,który przygotowałby ją miałby trudniej.Lepiej by było gdybyś mógł powiadomić o tym sojuszników i członków paktu
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

A ja jestem na nie.Najlepszym pomysłem jest zaskoczenie przeciwnika,tj wypowiedzenie mu wojny gdy się tego nie spodziewa,zaatakowanie go i zabranie mu kilku miasteczek.
Gdzie twój honor, chłopie?

No ale większość typów na PL grepo ma właśnie takie podejście. Co do propozycji, powiem tak: jeżeli to wprowadzicie z opcją wyboru o powiadomieniu, to i tak nikt tego nie wybierze i powiadomień o wypowiedzeniu wojny de facto nie będzie. Jeśli byście to wprowadzili bez opcji wyboru, to typy jak ten wyżej by po prostu wojny nie wypowiadały tylko dalej napieprzały z zaskoczenia.

A więc ogłaszam wszem i wobec, że tak czy siak nic to nie da.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Mi pomysł się bardzo podoba, głos za. Czasem sojusze robią takie tajne wojny, a tak to by lepiej było :D
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Jestem na tak.
Ale raporty powinien dostać każdy członek sojuszu - nie tylko liderzy :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

A ja jestem na nie.Najlepszym pomysłem jest zaskoczenie przeciwnika,tj wypowiedzenie mu wojny gdy się tego nie spodziewa,zaatakowanie go i zabranie mu kilku miasteczek.
Dlatego jest możliwość wyboru...
"Czy powiadomić sojusz o wypowiedzeniu wojny?" do wyboru mielibyśmy tak lub nie
Ogólnie pomysł mi się podoba zagłosowałem na tak.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

To według mnie zbędna propozycja. A nie lepiej by taką informację napisać tylko do jednego sojuszu (swojego)? Tak to ten sojusz miałby element zaskoczenia dla wrogiego sojuszu. Gdy ktoś chce komuś wypowiedzieć wojnę, to lepiej niech zrobi element zaskoczenia, a nie jeszcze im to pisze czy raportuje.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

To według mnie zbędna propozycja. A nie lepiej by taką informację napisać tylko do jednego sojuszu (swojego)? Tak to ten sojusz miałby element zaskoczenia dla wrogiego sojuszu. Gdy ktoś chce komuś wypowiedzieć wojnę, to lepiej niech zrobi element zaskoczenia, a nie jeszcze im to pisze czy raportuje.


To samo pisałem wcześniej,ale większości się pomysł podoba...
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

To według mnie zbędna propozycja. A nie lepiej by taką informację napisać tylko do jednego sojuszu (swojego)? Tak to ten sojusz miałby element zaskoczenia dla wrogiego sojuszu. Gdy ktoś chce komuś wypowiedzieć wojnę, to lepiej niech zrobi element zaskoczenia, a nie jeszcze im to pisze czy raportuje.

Dlaczego zbędna? Wiele sojuszy wypowiada wojny z różnych powodów tym z którymi mieli do niedawna pakt i współpracowali ze sobą. Dlatego w propozycji zamieściłem możliwość powiadomienia o wojnie jeśli ktoś nie chce nie musi powiadamiać o tym wrogów. Decyzje o tym podejmowali by zarządzający sojuszami i od nich zależałoby czy wykorzystają element zaskoczenia i zaatakują bez słowa czy zachowają się honorowo powiadamiając wrogów o wojnie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Dlaczego zbędna? Wiele sojuszy wypowiada wojny z różnych powodów tym z którymi mieli do niedawna pakt i współpracowali ze sobą. Dlatego w propozycji zamieściłem możliwość powiadomienia o wojnie jeśli ktoś nie chce nie musi powiadamiać o tym wrogów. Decyzje o tym podejmowali by zarządzający sojuszami i od nich zależałoby czy wykorzystają element zaskoczenia i zaatakują bez słowa czy zachowają się honorowo powiadamiając wrogów o wojnie.

Jak jakiś sojusz zacznie atakować drugi,najlepiej podczas akcji to wszyscy wiedzą,że są w stanie wojny.Bez powiadomienia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Powiadomienie o wypowiedzeniu wojny

Oczywiście jestem na tak

W sojuszu w którym jestem rada daje przyszłemu wrogowi jakiś czas na przygotowanie
Co uważam za dobry ruch bo pkt trzeba nabijać na kimś
A przeciwnik i tak się nie przygotował
 
Status
Zamknięty.
Do góry