Długość podróży statku kolonizacyjnego

  • Rozpoczynający wątek Bastik
  • Data rozpoczęcia

Co sądzisz o tym pomyśle??

  • Jestem za

    Głosy: 11 64,7%
  • Jestem przeciw

    Głosy: 3 17,6%
  • Jest mi to obojętne

    Głosy: 3 17,6%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam.
Ponieważ maksymalny czas podróży statku kolonizacyjnego to 40h, chciałem zaproponować aby przedłużyć go odrobinkę :)
Moja propozycja to 60 godzin :) Gdyby statek kolonizacyjny mógł płynąć maksymalnie 60h a nie tylko 48h to ucieszyłoby to zapewne wielu graczy.
Lepsi gracze nie atakują graczy będących dalej niż 20h od siebie bo im się to nie opłaca, wiem z doświadczenia bo bawię się z takimi :)
Zaś gracze, którzy mają np.: kiepską sytuację na morzu, ponieważ sami mają z 30k pkt a wokół nich są gracze po +150k pkt, często muszą uciekać ze swojego morza ponieważ od właśnie takich potęg (bo dla nich są to potęgi :D) dostają na wszystkie wioski podboje, a gdy zostanie im ostatnia wioska, w której mają podbój to nie mają gdzie uciekać i zostają podbijani, znam wiele takich przypadków, ponieważ sam staram się moich sojuszników których podbili przenieść na moje morze, gdzie nikt ich nie ruszy...

Żaden gracz, który zamierza podbić wioskę nie wysyła kolona nawet jeśli ma on płynąć 30h, ponieważ wie, że szkoda jego czasu i wojska, bo ofiara zdoła się przygotować, a co nam szkodzi aby taki gracz uciekł sobie jak myszka gdzieś indziej skoro i tak zyskamy to co chcemy? :)

Mam nadzieję, że support weźmie pod uwagę moje zdanie i przemyśli dokładnie tą propozycję ;)

Serdecznie pozdrawiam i oczekuję komentarzy :)

Pozdrawiam,
Bastik

obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
nie podoba mi sie ten pomysł

jeżeli ktoś chce uciec z zagrożonego rejonu
równie dobrze moze to zrobić w dwu rzutach
co mu da te 12 h ???
to tylko parę godzin drogi dla ogniowych i szybkich.
Jak postanowiono go weliminowac z gry to to zrobię . zajme jego ostatnią osadę i polecę te 60 h za nim
 

DeletedUser

Guest
Tylko, że jeśli nikt nie ma zamiaru wyelminować takiego gracza?
Takich graczy podbijają tylko dlatego że chcą mieć absolutną władzę na morzu, a jeśli ma się zatargi z potężnymi sojuszami, to Ci są na tyle inteligentni, że wiedzą iż nie opłaca im się lecieć z kolonem dalej niż 20h bo gracz się wybroni :)

Także żaden gracz na tym nie traci, a niektórzy zyskują...
A gdyby to Ciebie podbili i sojusznik chciałby Cię przenieść na swoje morze, gdzie ma władzę i mogą Ci naskoczyć, ale miałbyś do niego 150h kolonem? :)
To chyba lepiej byłoby abyś w trzy razy przepłynał 160h, mając na każdą trasę możliwe 60h, niż abyś płynął 4x bo ograniczenie jest do 48h, co?

Jakbyś Ty był w takiej sytuacji to zapewne byś chciał taką możliwość ;]
A moi sojusznicy przenoszą się po 3x ale tam też ich atakują i oczywistym jest że lecąc z kolonem na wioskę 48h od siebie nie mogą podbić za dobrej wioski bo nie dadzą rady... I w nowej wiosce znów badać podbój i znów wyruszać... Czyż to nie męczące?
 

DeletedUser

Guest
Tylko, że jeśli nikt nie ma zamiaru wyelminować takiego gracza?
Takich graczy podbijają tylko dlatego że chcą mieć absolutną władzę na morzu, a jeśli ma się zatargi z potężnymi sojuszami, to Ci są na tyle inteligentni, że wiedzą iż nie opłaca im się lecieć z kolonem dalej niż 20h bo gracz się wybroni :)

Także żaden gracz na tym nie traci, a niektórzy zyskują...
A gdyby to Ciebie podbili i sojusznik chciałby Cię przenieść na swoje morze, gdzie ma władzę i mogą Ci naskoczyć, ale miałbyś do niego 150h kolonem? :)
To chyba lepiej byłoby abyś w trzy razy przepłynał 160h, mając na każdą trasę możliwe 60h, niż abyś płynął 4x bo ograniczenie jest do 48h, co?

Jakbyś Ty był w takiej sytuacji to zapewne byś chciał taką możliwość ;]
A moi sojusznicy przenoszą się po 3x ale tam też ich atakują i oczywistym jest że lecąc z kolonem na wioskę 48h od siebie nie mogą podbić za dobrej wioski bo nie dadzą rady... I w nowej wiosce znów badać podbój i znów wyruszać... Czyż to nie męczące?


napisales ze lecac 48 godz nie maja szans na podbicie dobrej wioski a lecac 60 godz bd mieli szanse???
 

DeletedUser

Guest
Chodziło mi bardziej o to, że płynąc to 48h nawet z dobrą armią i flotą nie mają za bardzo co podbijać, bo logicznym jest, że nie dadzą rady zabrać wioski graczowi który ma z 3-6 wiosek co najmniej...
Ale gdyby mogli płynąć dłużej, to nie problem znaleźć jakąś opuszczoną wioskę która ma dość dobrze rozwinięte budynki i w niedługim czasie mogą w niej zrobić podbój i lecieć dalej... A nawet jeśli przejmą małą wioskę lecąc 60h to zawsze będą mieli bliżej na morze, do którego dążą... Nikomu to nie zaszkodzi przecież, a pomóc może wielu graczom...
 

DeletedUser

Guest
zasięg został tak dopasowany by zbyt silni gracze nie płynęli przejmować początkujących graczy. jak teraz się zmieni na większy (np proponowane 60h) to zawsze znajdzie się taki który chciałby jeszcze dalej.

zasięg jest myślę dobrze dobrany i nie ma co go zmieniać w żadną stronę
 

DeletedUser

Guest
Ja proponuję zwiększyć zasięg kolona tylko do celów kolonizacji ( zakładania miasta ), a dla podboju zostawić bo tak jak KFC mówił silni gracze będą przejmowali słabych ...
 

DeletedUser

Guest
Ja proponuję zwiększyć zasięg kolona tylko do celów kolonizacji ( zakładania miasta ), a dla podboju zostawić bo tak jak KFC mówił silni gracze będą przejmowali słabych ...

Ooo :) Popieram. Świetny pomysł :) Kolonizacja wystarczy :) Byleby tylko go zwiększyć :)
Bo wielu graczy gdy zostaje podbitych kończy grę, a wtedy twórcy na tym tracą :)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Ograniczenie czasu podróży zostało wprowadzone w celu ograniczenia przewagi silniejszych graczy nad słabszymi. Miasta nowych graczy znajdują się na obrzeżach centralnej części mapy. Gdyby wydłużyć czas podróży, mogliby stać się łatwym łupem dla silniejszych graczy, którzy chcieliby poszerzyć terytorium swoich wpływów.
 
Status
Zamknięty.
Do góry