[Wyjaśnione] Brandery- co mogą czego nie mogą ?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser23967
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

dorocia

Zespół Grepolis
Powiem (napiszę) tak...
Wczoraj i dzisiaj robiłam kolejne testy, z których wynika, że
- atak branderami + ląd/latające - nie ma możliwości wysłania ataku, blokada systemowa z info, że "brandery nie mogą zostać wysłane w ataku" lub podobnie
- atak branderami + ląd/latające + kolon - można wysłać celem wzniecenia podburzania, nie można przejąć podburzonego miasta (bunt właściwy). Przejąć można tylko z dodatkiem statków bojowych (ognie, triremy, biremy)

Dodam, że port w atakowanym mieście musi byc pusty, a ląd/latające musza wygrać walkę na lądzie.

Oczywiście jest to nowy system podboju, testy prowadzone były w atakach zarówno na miasta szare jak i aktywnych graczy.
Dla mnie fakt, że możliwe jest wysyłania branderów z kolonem jako atak jest błędem - brander służy tylko do obrony (zgodnie z opisem jednostki).
Dawno temu można go (brandera) było posłać na wsparcie, nigdy w ataku. Żadnym - z kolonem czy bez.

Co mam powiedzieć...? Może tylko tyle, że nie mam wpływu na zmiany wprowadzane w grze...
 
Ostatnia edycja:
no z tym że brander by coś zbił w ataku ;) musiałby być błąd ;) ..
tak samo na starym systemie "cofka" z branderów wykonana na rozpoczętą okupację nie zbije statków ogniowych tylko brandery dołączą do okupacji i będą jej bronić ;)

zwróciłem tylko uwagę że akurat miałem okazję ten konkretny przypadek na nowym systemie podboju przetestować

na starym systemie brander jest "furtką" z kolonem jak hydra , jeżeli w mieście w obronie zostaną wyłącznie brandery po czyszczeniach kolon z 1 branderem lub 1 hydrą zaparkuje w mieście i zacznie okupację . ale to zapewne z powody tego systemu i nie jest to błąd ponieważ taktyka przewiduje że w ataku z kolonem idą zarówno def jak i off ;) tak więc brander spełnia ten warunek na starym ..
ale jak się okazuje na nowym jest to aktualnie nie możliwe aby przejąć miasto z wyłącznie dołączonym "branderem" jako okręt bojowy do kolona
 
A to wielka szkoda że w offie nie topią nic, co prawda jako off o szybkości kolona dalej były by beznadziejne, ale przynajmniej można by było się pośmiać, i screeny porobić.
 
Status
Zamknięty.
Do góry